عناصر مورد نیاز گیاهان امروزه نیاز کشاورزان به برنامه زمانبندی و توصیه کودی مناسب مساله ای ثابت شده است. چرا که برآوردی صحیح از نوع و میزان استفاده از کود بسیار ضروری می باشد. بنابراین لازم است هر کشاورز و باغداری با انواع کودها و کاربرد آنها آشنا باشد، تا بتواند کامل ترین کود شیمیایی را برای محصولات خود استفاده کند.

کارخانه آوند شیمی نانو اکسون تولیدکننده مرغوبترین کودهای شیمیایی. با ارائه مشاوره توسط کارشناسان مجرب (شرکت و آزمایشگاه داناک کود) در زمینه نمونه برداری از خاک و بافت گیاهان در مزارع و باغات و انجام آزمایشات مربوطه، با بهترین توصیه های کودی همراه شما کشاورزان و باغداران عزیز می باشد.

عناصر غذایی مورد نیاز گیاهان

گیاهان برای رشد طبیعی و تکمیل چرخه زندگی خود به 17 عنصر نیاز ضروری دارند. که این عناصر شامل نیتروژن، فسفر، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، گوگرد، بور، کلر، آهن، منگنز، روی، مس، مولیبدن، نیکل و سه عنصر غیر معدنی شامل کربن، هیدروژن و اکسیژن نیاز دارند.

عناصرماکرو به دو گروه شامل عناصر اولیه و ثانویه تقسیم می شوند:

عناصر اولیه: نیتروژن، فسفر و پتاسیم

عناصر ثانویه: کلسیم، منیزیم و گوگرد

عناصر میکرو:

آهن، روی، مس، منگنز، بور، نیکل، کلر و مولیبدن

از بین 17 تا عنصر ضروری برای گیاهان، کربن (C)، هیدروژن (H) و اکسیژن (O) از طریق هوا، آب و خاک جذب گیاهان می گردند، حال آنکه 14 تا عنصر دیگر به وسیله خاک (بعضی عناصر از طریق هوا) برای گیاهان قابل فراهم می باشد.

نوشتهٔ پیشین
فسفر
نوشتهٔ بعدی
کلر

با ما درتماس باشید

744 0100 0917

اگر در ارتباط با کودهای شیمیایی نیاز به مشاوره داشتید میتوانید شماره همراه خود رار وارد کنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد را پر کنید
مطالب مفید
error: Content is protected !!